Ακινητοποίηση

Γενικές Συζητήσεις για το Scirocco
  • Διαφημίσεις

Ακινητοποίηση

Δημοσίευσηαπό jonsve » 27 Δεκ 2017, 17:23

Γειά σας παιδιά.Θα ήθελα την βοήθεια σας.Θα αφήσω το αυτοκίνητο για κανα δίμηνο σε κλειστό υπόγειο γκαραζ λόγο καιρού. Πόσο συχνά θα πρέπει να πηγαίνω να το βάζω μπροστά?Επίσης λέτε να χρειαστεί να σκεπάσω με κουκούλα η το αφήνω όπως είναι?
jonsve
Rocco Baby
Rocco Baby

Δημοσ.: 58
Εγγραφη: 17 Μάιος 2017, 16:29

Re: Ακινητοποίηση

Δημοσίευσηαπό smstrellos » 28 Δεκ 2017, 23:10

καλησπερα και χρονια πολλα ριξε του ενα καλο πλυσιμο και σκεπασε το να γλυτωσεις υγρασιες οσο μπορεις να το βαζεις μπροστα συχνα αν μπορεςις καθε 10 μερες καλο ειναι μεχρι να ζεσταθει λιγο το λαδι να σ βγαλει ενδειξη οτι ζεσταθηκε επεισης σιγουρα αγορασε εναν φορτιστη για την μπαταρια και βαζε το συχνα γιατι χειμωνα χαλανε και με τις 3 φορες τον μηνα δεν φορτιζει η μπατ ξερω γιατι ετσι το παραταω συχνα το αμαξι
ακομα δεν θα το σκεπαζεις ποτε αν εχει σκονη δεν κανει μπορει να αφησει σημαδια
smstrellos
Rocco Enthousiast
Rocco Enthousiast

Δημοσ.: 220
Εγγραφη: 24 Μάιος 2010, 21:10
Τοποθεσια: Ελλας!
Scirocco: 1.4 160 forge intake,i/c scirocco r,Eibach 3,5,φιμέ 3M,papadopoulos cat-back 63,5 ,turbotimer apex i.μπαρόμετρο πυρόμετρο shadow pro

Δημοσίευσηαπό jonsve » 30 Δεκ 2017, 20:41

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Εννοείται πως το έπλυνα πριν το αφήσω. Ρώτησα πολλά παιδιά για το θέμα κουκούλα και μόνο αρνητικά είχαν να μου πουν οπότε λέω να το αφήσω έτσι. Όσο είναι καλός ο καιρός προς το παρόν σκέφτομαι να το βγάζω μια βόλτα κάθε δέκα μέρες να το περπατάω λίγο.Όσο για την μπαταρία ελπίζω να αντέξει και να μην έχω θέμα μετά.
jonsve
Rocco Baby
Rocco Baby

Δημοσίευσηαπό smstrellos » 02 Ιαν 2018, 11:21

καλο ειναι να το σκεπασεις το πραστατευεις απο υγρασια που κανει κακο στα παντα οσο για την μπαταρια παρε ενα φορτιστη και βαζε το συχνα στην πριζα αλλιως δεν προκειται να αντεξει η μπατ
smstrellos
Rocco Enthousiast
Rocco Enthousiast

Δημοσ.: 220
Εγγραφη: 24 Μάιος 2010, 21:10
Τοποθεσια: Ελλας!
Scirocco: 1.4 160 forge intake,i/c scirocco r,Eibach 3,5,φιμέ 3M,papadopoulos cat-back 63,5 ,turbotimer apex i.μπαρόμετρο πυρόμετρο shadow pro

Δημοσίευσηαπό Angelos » 03 Απρ 2018, 15:53

Μπορείς να παρεις ενα φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου. Εγώ έχω ενα της noco, μια χαρά εχει βγει.
Angelos
NewComer
NewComer

Δημοσ.: 14
Εγγραφη: 04 Μάιος 2009, 18:23
Scirocco: Scirocco 1.4 160ps Deep Black

Δημοσίευσηαπό jonsve » 04 Απρ 2018, 15:36

Angelos έγραψε:Μπορείς να παρεις ενα φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου. Εγώ έχω ενα της noco, μια χαρά εχει βγει.
Παιδιά το είχα ακινητοποιήσει από το Δεκέμβριο και το έβγαλα σήμερα πάλι. Το έβαζα μπρος μια φορά την εβδομάδα για περίπου 20-30 λεπτά. Και μια - δυο φορές το είχα βγάλει βόλτα που είχε καλό καιρό. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Και γενικά με τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
jonsve
Rocco Baby
Rocco Baby

Επιστροφή στην Scirocco Γενικά

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες